FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri

FE25 gazlı söndürme sistemleri ortamdaki oksijen miktarını azaltmama ve dolayısıyla insan sağlığına zarar vermemesi sebebiyle, birçok sektörde başarılı uygulamaları olan yangına müdahale yöntemlerinden biridir. İletken olmaması, çevre dostu olması, paslanmaya neden olmaması kullanımı sırasındaki riskleri azaltmaktadır. Tüm sektörlerde kablo galerilerinde etkin şekilde kullanılarak etkin koruma sağlamaktadır. Montajı kolay, koruması güçlü, bakımı gerekli sistemler konusunda profesyonel destek sağlıyoruz.

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri Fiyatları - Yılmaz Yangın

Yangın günümüzün en büyük felaketlerinden biri olarak, can ve mal güvenliğini tehdit eden, büyük yatırımların heba olmasına neden olabilen olumsuz durumlardan biridir. Özellikle sınıfsal olarak A, B ve C sınıfı yangınların temiz olarak sonuçlanması ve elbette söndürülmesi için FE25 sistemlerinin başarılı sonuçlar sergilediğini görüyoruz.

Uzun boru geçişleri ve çoklu nozullu sistemler için ideal olan müthiş akışkan özelliklere sahiptir. Gazlı söndürme sistemlerinin belirli bir basınç olmadan püskürtülmesi zor olmaktadır. FE25 söndürme sistemlerini de bu şekilde belirli bir bar basınç altında bekleterek zamanı geldiğinde verimli şekilde kullanma yolu tercih edilmektedir.

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri Kullanım Alanları

Renksiz ve kokusuz özellikleriyle, moleküler düzeyde oksijeni uzaklaştırarak yangını söndürme işlevini yerine getiren FE25 gazlı söndürme sistemleri kullanım alanları bakımından oldukça geniş bir çevreye sahiptir. Öncelikle zarar görmesi istenmeyen malzemelerin olduğu yerlerde aktif şekilde görev aldığı görülmektedir. Bu alanlar gözden geçirildiğinde müzeler, kütüphaneler, değerli arşivlerin saklandığı depolar, sanat galerileri bu sistemlerin kullanıldığı alanlar olarak gösterilebilir.

Ortamdaki oksijeni yok etmemesi, insanların sağlığına zarar vermediğini gösterir. Bilindiği gibi çoğu söndürme sistemi ki özellikle karbondioksitli söndürme sistemleri başta olmak üzere, ortamdaki oksijen oranını ciddi oranda azaltır. Bu da gereke mahsur kalan insanların, gerek tahliye edilmeye çalışılan insanların gerekse amatör şekilde maskesiz müdahale yapan görevlilerin can sağlığını tehlikeye atar. Bunu önlemek için FE25 gibi temiz gazlı söndürme sistemleri ideal olarak nitelendirilmektedir. Yaklaşık 10 saniye gibi bir sürede sıvılı yapısını yangının üzerine deşarj etme yetisine sahip olan bu sistemlerin hızı oldukça avantaj sağlamaktadır.

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri İstanbul

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri Özellikleri

FE25 gazlı söndürme sistemleri özelliklerine bakacak olursak en başta temiz gazlı olmasını sayabiliriz. Zira kullanıldığı alanların farklı nitelikle olması temiz gaz özelliğinden kaynaklanır.

Temiz gaz, ozon tabakasına zarar vermemesi, insan sağlığını tehlikeye atmaması ve ortamdaki oksijen miktarını azaltmaması özellikleri ile tanınırken, sektörel olarak ise materyallere zarar vermemesi olarak önceliklendirilebilir. Bu yönüyle kullanımdan sonra temizlik gerektirmemesi, malzemelerin zarar görmemesi gibi özellikleri dolayısıyla tercih edildiği görülmektedir.

Bu sistemlerin başlıca özelliklerinden biri de renksiz olmasıdır. Renksiz olması kullanım esnasında hassas nitelikteki malzemelerin renginde değişim yaratmamasına neden olur. Kokusuz olması ise yine ortamda kalıcı bir koku bırakmasına mani olduğu için beğenilmektedir. Bir diğer ön plana çıkan özelliği ise elektrik iletkenliğinin olmamasıdır. Bu yönüyle ise elektrik panellerinde ve kablo galerilerinde öncelik olarak istenmesine neden olmaktadır.

FE25 gazlı söndürme sistemlerinin birçok yönden avantaj sağladığı ve temiz gazlar arasında sıralandığı görülmekte, temel özellikleri nedeniyle zarar görmesi istenmeyen bölgelerde kullanıldığı saptanmaktadır.

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri Özellikleri

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri Fiyatı

Teknik detaylar bakımından sistematik olarak mühendislik tasarımlarıyla otomatik sistemler olarak monte edilen FE25 gazlı söndürme sistemleri fiyatı, piyasa koşullarının yanında müşterilerin bütçeleri de düşünülerek yapılandırılmaktadır.

Ülkemizin en önemli yangın firmalarından biri olan Yılmaz Yangın FE25 söndürme sistemleri için de en uygun ödeme koşullarını sağlamaktadır. Firmamız ile yapacağınız görüşmeler neticesinde en uygun fiyatları sağlayarak ödeme şartlarını da düzenliyoruz.

Gazlı söndürme sistemlerinin en büyük avantajlarından biri olan hızlı müdahale ve kontrol yeteneği FE25 sistemleri için de geçerlidir. Temiz gazlı söndürme sistemleri içinde yer aldığı için birçok sektör tarafından özellikle istenen bu sistemlerin yangın tüpleri şeklinde otomatik sistemlere entegre edildiği, otomatik müdahale için algılama sistemlerinden aldığı talimat ile 10-15 saniye içinde püskürtmeyi başlattığı ve tüm bunların bir arada büyük bir avantaj sağladığı görülmektedir.

Avrupa standartlarında üretilen FE25 sistemleri, TSE standartlarına da uygun olacak şekilde imal edilerek teslim edilmektedir. Kimyasal süreçlerin ardından test sürecini tamamlayan, montaj ve devreye alma işlemlerinden sonra satış sonrası periyodik bakımı da gerçekleştirilen sistemler konusunda 7/24 desteğimizi sunmaya devam ediyoruz.

Adres Bilgileri

  • Fax: 0 (212) 237 62 55

  • E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.