Mobil Köpük (FOAM) Tankı

Mobil köpük (FOAM) tankı yangın söndürme cihazları içinde en hareketli ekipmanlar içerisinde yer almaktadır. Bahçe bölümü geniş olan her türlü işletme veya kamu kurumu için portatif araç olarak olay yerine intikal edebilecek dengede üretilmektedir. Bahçenin herhangi bir yerinde veya birbirinden bağımsız birimlerden oluşan kampüslerde yangın güvenliği açısından oldukça önemli bir yer tutar.

Çeşitli ekipmanlarla birlikte sunulan mobil köpük tankları, üzerinde tasarımda karar verilen uzunlukta, 360 derece esneklikte yangın hortumları, yine tasarımda karar verilecek litre kapasiteli tankı, rekorları, yangın söndürme tüpleri ve arabasıyla sunulmaktadır.

Köpük tanklarının sağladığı en büyük avantaj yangın yerine yaklaşılmasını sağlamaktır. Elbette güvenlik tedbirlerini almadan yaklaşmanın riskli olduğu da profesyoneller tarafından bilinmektedir. Bu yüzden yangına müdahale konusunda eğitim almamış amatör kişilerin yangın tankını bölgeye çok yaklaştırması çeşitli riskler doğurabilir.

Yangın güvenliği sektöründe kullanılan birçok yangın söndürme sisteminden biri olan mobil tanklar, kullanım türüne göre portatiftir. Bir yerden başka bir yere hareketli şekilde taşınabilen bir mekanizmaya sahiptir.

Acil durumlar için yardımcı söndürme cihazı olarak kullanılabileceği gibi, müdahale edilemeyecek uzaklıkta olan alevlere ise yaklaştırılarak, yangınla mücadelede başarı sağlanmaya çalışılır. Yangından korunmak için elverişli koşullar bulunduğu sürece, en hızlı müdahale yöntemlerinin kullanılması gerekir. İşte bu hızlı etkileşimi de mobil köpük (FOAM) tankı sağlamaktadır.

Yangın Köpük Tankı Ne İşe Yarar?

İçerisinde yangın çeşidine göre kimyasal köpük bulunduran yangın köpük tankının ne işe yaradığını, uzmanlarımız anlatmaktadır. Öncelikle ihtiyaç görülen alanlardaki yangın güvenliği ekipmanlarından biri olan bu tankların, bahçe kısmında daha verimli olarak kullanıldığı görülür. Yangına doğru müdahale edilmesi gerektiği durumlarda su karışımı ile oldukça etkili çözümler sunan mobil köpük FOAM tankı, hızlı şekilde sonuç almasıyla başarıya ulaşmaktadır.

Yangın köpük tanklarının profesyonel müdahalelerdeki başarı oranı % 100’e yakındır. İçeriğindeki kimyasal ile birçok yangın türünde başarı elde eden köpükler, farklı kimyasal içeriklerle yanan malzeme eşleştirilerek en yüksek başarı sağlanacak söndürme ajanları tespit edilmektedir. Daha önce laboratuar ortamında çalışılmış ve saptanmış içeriklerden en çok yangın türüne göre etki derecesi yüksek olanlar mobil köpük tanklarında işlevini yerine getirmektedir.

Mobil Köpük Tankı Özellikleri - Yılmaz Yangın Söndürme

Mobil Köpük Tankı Özellikleri

Mobil köpük tankı özellikleri üretim süresinde dikkat edilmesi gereken unsurlar olarak bilinmektedir. Çeşitli alımlardaki şartnameler ile çerçevesi belirlenebilir. Korunacak ortamın özellikleri incelenerek hangi koşulların sağlanması gerektiği, hangi risklerde kullanılması gerektiği ve verim alınacak yangın türleri belirlenerek, maksimum başarı sağlanacak kriterler göz önüne alınır. Fiberglass malzemeden yapılan tankın içinde yer alacak köpüğün çeşitli kimyasal reaksiyonlardan sonra oluşturulduğu ve verim istenen yangın türüne göre sentezlendiği görülmektedir.

Genelde 4 tekerlekli olarak imal edilen mobil köpük tanklarının en önemli özelliği portatif olması yani hareketli olmasıdır. Harekete ve kullanıma ilişkin denge unsurları imalat sürecinde hesaplanmaktadır. Tankın içinde ne kadar köpük kaldığı göstergelerden anlaşılmaktadır.

Atış mesafesine göre uygun uzunlukta hortumlar, çalışma basıncına göre uygun vanalar yerleştirilir. Talebe göre kaç rekor takılacağı da belirlenmektedir. Bu tanklarda ilave olarak yangın söndürme tüpleri de barındırılabilmektedir.

Mobil Köpük Tankı Fiyatları

Mobil köpük tankı fiyatları, piyasayı etkileyen çeşitli koşullara bağlı olmakla birlikte, yangın sektöründe ortalama bir değere sahiptir. İçeriği, boyutu ve yardımcı ekipmanlarına göre fiyatlandırma türü değişebilir. İçinde ithal ürün kullanımına göre etkilendiği oranlar da farklılık gösterebilir. Ancak profesyonel yangın güvenliği hizmeti veren tüm kuruluşların belirlediği standartlara göre üretilir. Firmalar kendi içlerinde çeşitli ödeme kolaylıkları sağlayabilmektedir.

Yılmaz Yangın olarak mobil köpük tankı imalatı ve satışı konusunda uzman destek sağlıyoruz. Satış sonrası ürün takibi ile basınç değerlerinin kontrolü konusunda eğitim vermemize rağmen oluşturduğumuz periyodik denetim mekanizması ile düzenli incelemelerimizi gerçekleştiriyoruz. Müşteri memnuniyeti odaklı iş anlayışımız ile mobil köpük tankı fiyatlarında da en uygun ödeme koşullarını sağlayan firmalardan biriyiz. Yangınlarda birincil öncelik can güvenliğini sağlamak, ikinci öncelik mal güvenliğini sağlamak olduğu için, buna yönelik ürün tasarımlarımız sürmektedir.

Mobil köpük tankı birçok açıdan sağladığı avantaj ile müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Müdahale ettiği yangınlarda başarı sağlaması, bu ürüne olan ilginin artmasına vesile olmaktadır. Yangın güvenliği için FOAM tanklarının kullanımı konusunda eğitimler vermeye devam ediyoruz.

Adres Bilgileri

  • Fax: 0 (212) 237 62 55

  • E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.