Pano İçi Mikro Söndürme Sistemi

Pano içi söndürme sistemleri mikro ölçekli sistemler olarak panolarda yangın güvenliğini sağlayan önemli tesisatlar arasındadır.

Tasarım olarak küçük ölçekli olması uzman bir montaj gerektirmektedir. Büyük panolarda tüm alanı koruyacak şekilde monte edilmesi ve yangın ihtimalini anında bertaraf etmesi istenen özellikleri arasındadır. İçinde söndürme maddesi bulunan eriyebilen kablolar herhangi bir ısı artması durumunda müdahaleyi başlatarak anında etki etmektedir. Bu tip müdahalelerin gelişmiş ürünler ile algılanıp merkez panele iletilerek ilgili personeli durumdan haberdar etmesi de sağlanabilmektedir.

Günümüzde her türlü binada elektrik kabloları veya panoları yer alır. Özellikle büyük fabrikalarda ve elektrikle çalışan onlarca makine olan atölyelerde belirli bir merkezde yer alan elektrik panolarının yangın güvenliği için pano içi mikro söndürme sistemleri ile gazlı koruma altına alınması söz konusudur. Bu şekilde yalnızca panoların değil bağlı olan, elektrikle çalışan tüm elektronik aletlerin güvenliği de sağlanmaktadır. Bu yüzden önemsenmeyen pano içi söndürme sistemleri büyük problemlere yol açabilir.

Pano İçi Mikro Söndürme Sistemi

Pano İçi Söndürme Sistemleri Tasarımı

Pano içi söndürme sistemleri tasarımı uzman mühendislerimiz tarafından yapılmaktadır. Yangın güvenliği misyonunu başarılı şekilde yerine getirmek için teknolojiden yararlanarak yapılan tasarımlar birçok problemi önlemesi açısından günümüz dünyasında önemli yer kaplamaktadır.

Yangın eğitimlerinde de etkin şekilde görev alan mühendislerimiz vasıtasıyla ortaya konulan tüm modern tasarımlar yangın güvenliğinizi sağlamak amacına hizmet eder. TSE sertifikalı olarak üretilen ürünler uluslar arası standartlar gözetilerek satışa sunulmaktadır.

Montajdan bakıma kadar uzun bir süreçte işbirliği geliştirdiğimiz tüm firmalar ve müşterilerimizle yangın güvenliği konusunda tüm deneyimimizi paylaşıyoruz.

Pano için mikro söndürme sistemleri konusunda ücretsi keşif yaparak size % 100 güvenlik sağlayacak tüm unsurlara sahip sistem tasarımı konusunda yardımcı oluyoruz. Panolarınızın boyutu kadar kullanılacak malzemenin türüne de dikkat ederek tasarımlarımızı oluşturuyoruz.

Pano İçi Mikro Söndürme Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Pano içi mikro söndürme sistemleri nerelerde kullanılır konusunda firmamız yetkilileri ile yapacağınız görüşmeler sonucunda fikriniz netleşmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi panolarda etkili şekilde kullanılan ve gerçek anlamda bu ünitelerdeki yangın güvenliğini sağlamak amaçlı tasarlanan mikro söndürme sistemleri Yılmaz Yangın garantisi ile sunulmaktadır.

Uluslar arası standartlara uygun olarak üretilen mikro söndürme sistemleri uzun ömürlü olmakta ve % 100 başarı oranı ile kullanılmaktadır.

Elektrik panoları başta olmak üzere, yangın riski bulunan ve yangının direkt olarak pano içinden başlaması muhtemel birimlerde pano içi mikro söndürme sistemleri kullanılmaktadır. Uygun gaz içeriği ile kendiliğinden eriyen kablolar aracılığıyla söndürme faaliyeti başlar ve büyük oranda başarıya ulaşarak elektrik kabloları ve diğer ünitelere zarar vermeden bertaraf edilir.

Pano İçi Mikro Söndürme Sistemleri

Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemleri

Elektrik panosu yangın söndürme sistemleri, pano içi veya mikro söndürme sistemleri olarak da bilinir. Piyasada yer alan tüm paydaşlar kullanılan kavram ne olursa olsun panolarda nasıl bir sistem kullanılması gerektiğine hakimdir. Henüz bağlantı aşamasındayken bile bu konuda önlem alarak elektrik panolarına söndürme sistemi yerleştirmek yangın güvenliğine öncelik verildiğini gösterir.

Günümüzde yasal olarak birçok kurum, kuruluş ve özel işletmede bu tür yangın tedbirlerinin alınması zorunlu kılınmaktadır. Bu nedenle deneyimli bir yangın firması ile irtibata geçerek pano içi mikro söndürme sistemi ile ilgili fikir almak çok önemlidir.

Panolarda başlayan yangın hemen kontrol altına alınırsa hiçbir sisteme zarar vermeden söndürülebilir. Ancak yine de elektrik kablolarından içten içe yayılarak binanın diğer unsurlarına doğru yayılabilecek yangınların da üstesinden gelmek için kontrollerin sağlanması gerekir. Bunun da yolu pano içi söndürme sistemleri aktif olduktan sonra yapılması gereken kontrollerdir.

Pano İçi Gazlı Söndürme Sistemi

Pano içi gazlı söndürme sistemi yoğun olarak elektrik panolarını koruma amaçlı kullanılmaktadır. Büyük ölçekli yatırımların olduğu fabrikalarda, değeri yüksek olan makinelerin ve içerideki kalabalık çalışan nüfusunun tehlikeye girmemesi için elektrik panolarının da yangın açısından korunması gerekir. Buradaki asıl amaç pano içindeki yangın riskinin bertaraf edilmesi ve olası felaketin önlenmesidir. Sadece pano değil esasında tüm binadaki makineler ve binanın diğer kısımları, başlayacak bir yangından korunmuş olmaktadır.

Elektrik yangınlarında en etkili olan gaz içeriğinin kullanıldığı pano içi söndürme sistemlerinde yer alan yangın tüplerinin düzenli olarak basınç kontrolünden geçirilmesi ve dolum gerekiyorsa ihmal edilmemesi de en az montaj kadar değerlidir.

Periyodik olarak kontrol edilen tüm yangın söndürme sistemleri uzun vadede büyük farklar yaratacaktır. Bu alanda gazlı söndürme ajanlarının kullanılması hem yangını durdurmak, başlamasını önlemek hem de söndürme içeriğinin elektrik iletkenliğini engellemek amacına hizmet eder. Panolarda kullanılan yangın tüplerinin aktif olarak müdahale edebilecek şekilde dizayn edilmesi ve boruların eriyebilecek nitelikte olması bu durumda çok önemlidir.

Pano İçi Mikro Söndürme Sistemleri Fiyat

Pano İçi Söndürme Sistemleri Fiyatı

Pano içi söndürme sistemleri fiyatı genel olarak araştırılan konular arasındadır. Bina kullanıcısına teslim edilmeden önce panoların elektrik yangını riskine karşı korumaya alınması fiyatlarının çeşitli firmalar tarafından incelenmesine neden olmaktadır. Eski binalarda alınmak istenen yangın güvenliği tedbirleri açısından pano içi söndürme sistemleri fiyatları konusunda uygun seçenekler firmamız tarafından sunulmaktadır.

Yönetmeliklere uygun şekilde üretilen ve tüm yangın standartlarını taşıyan pano söndürme sistemlerimiz, uygun ödeme seçenekleri ve fiyatları ile sunulmakta, satış sonrası destek ile uzun süre koruma sağlaması amaçlanmaktadır. Müşteri memnuniyeti ilkesi ile yaptığımız sözleşmeler kapsamında tüm ürünlerimizi yüksek standartlarda sunmaya devam ediyoruz.

Pano içi söndürme sistemleri yüksek başarı oranı ile yangın güvenliği sağlayan ve anında müdahale yeteneği ile birçok sektör tarafından koşulsuz kullanılan yangın söndürme sistemlerinden biri olarak, yüksek yatırımla oluşturulan tüm işletmelerde kullanılabilir. Yılmaz Yangın panolarınızı yangın riskine karşı korumak için tüm uzmanları ile birlikte hizmet vermeye devam etmektedir.

Adres Bilgileri

  • Fax: 0 (212) 237 62 55

  • E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.