Yangın Makarası

Yangın makaraları hortumun sarılı olduğu ve acil durumlarda hızlı şekilde çekilebilmesini sağlayan çok önemli yangın güvenliği ekipmanları arasında yer alır. Kendi ekseninde 360 derece dönebilme özelliğine kadar oldukça esnek bir şekilde üretilmektedir.

Esnek olduğu kadar da dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Yangın söndürme sistemleri tek başına çok anlamlı bir görev yürütür ancak ekipmanlar ve destek sistemler olmadan müdahalesi tam güçlü sayılmaz. % 100 yangın güvenliği sağlayabilmek için algılama ve ihbar sistemleri ile desteklenen söndürme sistemlerine ilaveten, manuel müdahaleyi mümkün kılan ekipmanlar da çok önemli yer tutar.

Yangın dolapları, yangın söndürme cihazları, hortumlar, makaralar, pompalar, yangın kapısı ve yangın merdiveni kadar yangın makaraları da önemli bir işleve sahiptir. Hepsinin TSE standartlarına olması gerekir. Bu şekilde kusursuz bir hizmet sunabilir.

Yangın firmaları tüm ekipman ve sistemler konusunda üst düzey kalitede ürünler oluşturmakta ve sunmaktadır. Müşterilerimizin taleplerine göre önce mekan ve ortam keşfi yapıyor, istenilen ürünlerin korunacak alana uygunluk seviyesini bilimsel ve teknik kıstaslara göre değerlendiriyoruz. Uygun olmayan ürün türlerini değiştirme veya en uygununu seçme yolunu tercih ediyoruz. Böylece garantili olarak sunduğumuz hizmetimiz amacına ulaşmaktadır.

Ülkemizde yangın güvenliği alanında çok ciddi mesafe kaydedilmiştir. Hem mevzuat olarak hem de bireysel algı anlamında yangına karşı alınan önlemler konusunda farkındalık oluşmuştur.

Kurum yöneticileri ve çalışanları yangınla mücadele ve iş güvenliği konusunda sık sık eğitim aldıkları için gerek yangın söndürme cihazlarının kullanımında gerekse yangın makaraları gibi ekipmanların kontrol edilmesinde önemli rol oynamaktadırlar.

Yangın Makarası Çeşitleri

Yangın makarası çeşitleri kullanıcıların isteğine ve elbette binaya yerleşim türüne göre farklılık göstermektedir. Yangın dolaplarında kullanılan hortumların sarılı olduğu makaralar kendi çevresinde belirli bir ölçüde dönebilme niteliğine sahip olmaktadır. Bu tür makaralar tam olarak dönemese de hortumun rahatlıkla çekilebileceği seviyeye kadar dönebilmektedir. Böylece yangın anında dolabı açarak hortumu çekmek isteyen kişi, dayanıklı şekilde monte edilmiş makarayı çevirerek hortumu son sürat açabilmektedir. Açılan hortumun ardından vanayı da aktif hale getirerek suyun kaynağından alevlere doğru salınmasına yardımcı olmaktadır.

Yangınla mücadele alanında kullanılan tüm yangın makarası çeşitleri TSE garantisi ve sertifikasyonu altında üretilmektedir. Avrupa yangın standartlarından faydalanılarak hazırlanan tüm kriterlere uygun şekilde yapılan üretimler ile uzun süre dayanıklı kalabilecek ürünler elde edilmektedir.

Firmamızın ürettiği tüm yangın ekipmanları Avrupa’nın tüm ülkelerinde kullanılabilmektedir. Dolayısıyla ülkemizde kaliteli ürün tasarımı dendiğinde Yılmaz Yangın olarak akla ilk gelen firmalardan biri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Yangın Makarası İstanbul

Yangın Hortum Makarası

Yangın hortum makarası ST 10-13 ve 14 türleriyle hizmet vermeye devam etmektedir. Vana ile hortum arasına kurulan, hortumun uzun şekilde saklanmasından ziyade toplu şekilde saklanmasını ve sağlıklı şekilde dayanmasını sağlayan bir yapıya sahiptir. Küresel vana, askı aparatı ve rekoru ile birlikte paket halinde verilen yangın hortum makaraları, TSE güvencesiyle kullanılabilmektedir.

Satış sonrası destek hizmetimiz ile tüm makaraların usulüne uygun şekilde çalışıp çalışmadığı, paslanıp paslanmadığı ve işlevini yerine getirip getirmediği titizlikle incelenir. Eksiklik tespit edilmesi halinde hemen giderilir çünkü yangının ne zaman çıkacağı ve tehlike arz edeceği bilinemez. Tüm yangın söndürme sistemleri ve ekipmanlarının periyodik kontrolünü gerçekleştiren firmamız, müşterilerimizin aklına gelmeyen servis hizmetini profesyonel şekilde yerine getirmektedir.

Tüm uygulamalarımız yangın güvenliğinizi sağlamak amacı taşır. Bu yüzden uzman kadromuz ile birlikte kaliteli ürünlerimizi sunuyor, monte ediyor ve kullanım şekli konusuna eğitimler veriyoruz. Uzmanlarımıza haftanın her günü acil durumlar için ulaşabilirsiniz

Garantili Yangın Makaraları

Yılmaz Yangın olarak tüm ürünlerimizde olduğu gibi garantili yangın makaraları ürünümüzde de ilgili standart skalasına uygun imalatlar gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle ürünlerimizin yasal süresince garanti kapsamında bakımlarını yaparak yapısını değiştirmeden daha uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz. Yangın makaraları TSE güvencesiyle üretildiği ve firmamız da ISO 9001 ilkelerine göre hareket ettiği için tüm mevzuat hükümlerine göre hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

Ülkemizde yangın güvenliği anlayışının yerleşmesi için katkı sunmaya devam ediyoruz. Verdiğimiz eğitimler ile yangın söndürme sistemlerinin kullanımını aktarıyoruz. Yangın ürünlerine ait aksesuarlar ile ekipmanların bakımı içerisine yangın makaralarını da alacak şekilde sürmektedir. Müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla ücretsiz keşif desteğimizden faydalanmak için web sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz. Fiyat teklif formunu online olarak doldurarak sizlere uygun maliyetli çalışmalar için geri bildirimde bulunmamızı sağlayabilirsiniz.

Garantili Yangın Makaraları

Yangın Makarası Fiyatları

Yangın makarası fiyatları tüm ekipmanlar ile birlikte hesaplanarak gerek ihale ile alımlarda gerekse tekli alımlarda en uygun fiyatlarla verilmektedir. Profesyonel çalışanlarımız tarafından talep ettiğiniz tüm ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgiler veriyoruz. İşyeriniz, fabrikanız, atölyeniz, eviniz veya yetkili olduğunuz resmi kurumlar için gerekeli olan yangın makaralarını kalite standartlarına uyarak teslim ediyoruz.

Yangın anında tüm güvenlik ürünlerinizin tam randımanla çalışabilmesi için kaliteli olmasına ihtiyaç duyulur. Yangın riski baş gösterdiğinde hortumu çekmek için ilgili dolabı açtığınızda makara istediğiniz yöne doğru dönmüyorsa tüm müdahale planı suya düşer. Aynı şekilde makara dönse bile hortum belirli yerlerden su kaçırıyorsa veya açılmak istendiğinde aşırı şekilde yapışmış ve sökülmüyorsa, yangın riski artacak anlamına gelir.

Genel olarak yangın makarası fiyatlarına bakıldığında, tüm firmalar belirli kalite yönergelerine göre üretim yaptığı için fiyatlar arasında çok ciddi makaslar olmaz. Ancak üretimde kullanılan hammaddeler farklı ise bu ortaya farklı bir maliyet tablosunun çıkacağı anlamına gelir.

Garantili olarak satılan yangın makaraları, hortum, rekor ve vana gibi ürünler ile birlikte paket halinde alınabilir. Değişim gerektiren tesisatlarda tüm ürünleri tekrar garantili ve yeni bir şekilde kullanmak, yangın güvenliğinizi artıracak davranışlardan biri olacaktır.

Yangın Makarası Fiyat

Adres Bilgileri

  • Fax: 0 (212) 237 62 55

  • E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.